Fotit je třeba rychle. Jinak přijdu o boty, přesvědčila jsem se

11. 03. 2016 |

Do absurdních situací se můžete dostat snadno, zvlášť v místech s vysokou koncentrací fotografujících turistů. Občas vám nějaký ten člověk vejde do záběru, což může být vítané. Marně přemýšlím, jestli jsem se někdy dostala do podobné situace. Kolik turistů mě omylem vyfotilo a přivezlo si moji podobiznu na paměťové kartě nebo filmu s sebou domů? A kolik z nich zatleskalo radostí, jak báječně se hodím do kompozice?

Tyhle úvahy ale nechám stranou a popíšu vám jednu obvyklou ranní cestu zapadlými ulicemi, jimiž obvykle prochází jen pár místních. Město se probouzí pomalu.

Představte si, že cestou zahlédnete černé dámské polobotky ležící na parapetu. Někdo se jich zbavil a rozhodl se nabídnout je kolemjdoucím. To bude dobrá fotka na Instagram, říkáte si a už vytahujete mobil, když se zpoza rohu vynoří žena, na chvilku se zastaví u okna, bleskurychle boty popadne a svižným krokem pokračuje dál. Nezbývá než strčit mobil zpět do kabelky a pokračovat do práce.

Někdy je třeba fotit rychle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

What others say

  • :)
    Já jsem na několika kompozicích fotografujících Asiatů, jen si nejsem jist, zda si u společného promítání fotek neříkají, „zase ten vysokej blb….“ :-D.