Přelom ledna a února – na věnování věcí doba vhodná. Moje zkušenosti s Vinted a Vše za odvoz

7. 2. 2017

„Proč to nevyhodíš? Podívej se, kolik s tím máš práce,“ divila se mi kolegyně, zatímco jsem domlouvala poslední detaily schůzky se zájemkyní o lesk na rty, který jsem dostala a nakonec nikdy nepoužila.

Podobné věci během nepravidelných úklidů nemilosrdně vyhazuji do koše. A nebo visí ve vzduchu ještě jedna varianta, kterou jsem využívám v případě oblečení, totiž vystavení na on-line tržišti Vinted.

Jak se však ukázalo, inzerovat na Vinted znamená tiché přiznání, že se mi daná věc nehodí a že bych ji nejradši vyhodila. Jenže málokdo odolá vidině výdělku, respektive náhrady části ztráty, a tak se vesele obchoduje s potenciálním odpadem. Ano, můžete na Vinted sehnat skvělé oblečení za hubičku, ale můj případ to není.

Tentokrát jsem vyzkoušela něco nového.

Když je vám líto to vyhodit

Zjistila jsem, že mi v domácnosti přebývá spousta věcí, kterých bych se ráda zbavila. Současně jsem však nechtěla vytvářet další odpad. Neměla jsem to srdce vyhodit květiny, jednou použitý lak na nehty nebo komodu, s níž jsem strávila dlouhé roky. V tu nejvhodnější chvíli jsem objevila web VšezaOdvoz.cz, kde se můžete zaregistrovat a nabízet přebytky nebo naopak najít vytouženou věc, kterou v současné době nechcete kupovat a nebo si ji nemůžete dovolit.

Nakonec jsem udala vše, co jsem nabídla k darování. Několik minut po zveřejnění fotek se mi sešlo tolik nabídek, že jsem na ně nestačila odpovídat. Věci jsem obvykle předala těm nejrychlejším zájemcům, i když se sem tam objevily snahy o zvrácení výsledku. Za jedny omalovánky mi byla slibována čokoláda i okamžitý odvoz do hodiny. Někdy se navíc objevily hry na city („Jsem invalidní důchodkyně a právě tohle by mi dost pomohlo“), ale odolala jsem.

Měli jste někdy doma tisícovku nepotřebných předmětů?

Několik kosmetických drobností jsem nabídla zdarma také na Vinted, ale na tomhle webu jsou uživatelé zvyklí na obchodování. Pokud se potřebujete něčeho použitelného zbavit, je VšezaOdvoz.cz trefou do černého.

Zatím jsem darovala celkem 9 věcí, přičemž v žebříčku VšezaOdvoz.cz vede uživatelka, která zatím darovala 1 348 předmětů a 18 jich získala. Marně přemýšlím, jestli jsem kdy měla tolik přebytečných věcí. Asi ne. A doufám, že se bez nich obejdu.

There is 1 comment in this article:

  1. 24. 02. 2017Libor says:

    No jo, možná mám doma (po různých domovech) těch 1000 předmětů. Na vinted (votočvohoz) jsem párkrát obchodoval (drobnosti), ale je fakt, že udělat si pořádek ve věcech není od věci (a když to navíc někomu pomůže..).