#MeToo

22. 10. 2017

„Či či či!“ volali na mě dělníci, když jsem vyšla z domu. Vlastně jsem ani nic jiného nečekala. Celé léto jim trvalo než vyměnili kabely a opravili chodník, a tak jsem raději vycházela ven v kalhotách a často také obcházela blok, abych se s tou tlupou nepotkala.

„Myslel jsem si, že k něčemu takovému už dávno nedochází,“ podivil se můj přítel, když jsem mu popsala svou zkušenost. A já se zas podivila nad jeho nevědomostí.

Jenže když jste žena, naučíte se ledacos – raději nepřemýšlet o obtěžování a nevhodných návrzích a naopak hloubat nad tou nejbezpečnější trasou noční Prahou domů, vybírat peníze ze strategicky umístěných bankomatů a nastupovat do prvního vozu tramvaje.

I když máte všechno promyšlené, může vás ledacos zaskočit…

Třeba kolega, který se na vás během teambuildingového večera přitiskne s tím, že s vámi chce tančit, chvíli doléhá, vyčítá a dotýká se vás, i když řeknete jasné „ne“. Často zaznívá, že muž by měl být gentleman. Jenže v podobných chvílích se gentlemanů spíš nedostává.

A nebo vás může překvapit jeden známý, který se jednou za čas ozve a ujišťuje se, že ho skutečně nechcete vyfotit nahatého. Byť „ne“ už zaznělo. Proč si někteří myslí, že „ne“, které pronese žena, neznamená „ne“, ale spíš „možná“?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone

2 komentáře

  1. 10. 11. 2017Libor says:

    Mě tedy dost vytáčí, když se pak na veřejnosti to vše propírá a dost zlehčuje ve smyslu, že „se vlastně nic nestalo“ a že jsou tu všichni hyperkorektní. Ono se to snadno bagatelizuje, když se to těch lidí netýká :-(.

  2. 10. 11. 2017Ztracená propiska says:

    Přijde mi, že to všechno zlehčují hlavně někteří muži, kteří se ohánějí otevíráním dveří, pomocí do kabátu apod., ale všichni tak snad vědí, že mezi gentlemanstvím a obtěžováním je rozdíl.
    Ještě víc mi vadí ti, kteří radí ženám, jak se bránit, co dělat v nouzi. Ale kde jsou ti, kteří by naopak vysvětlovali, jak se slušně chovat k ostatním lidem (nejen k ženám, protože obtěžování se týká i mužů).

Write a comment: